باب اول- در تسبیح و تنزیه و ثنای پروردگار و توحید و مناجات با اودعاهای آن حضرت در تسبیح وسپاس و شکر خداوند عزوجلصحیفه سجادیه جامعه

دعای پنجاه‌ و یک – هرگاه ناپسندی از او دور می‌شد یا مورد پسندی برایش آماده می‌گشت

دعای هجده صحیفه سجادیه کامله

اَللّٰهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ عَلیٰ حُسْنِ قَضَائِكَ، وَبِمٰا صَرَفْتَ عَنِّی مِنْ بَلَائِكَ، فَلاٰ تَجْعَلْ حَظِّی مِنْ رَحْمَتِكَ مٰا عَجَّلْتَ لیٖ مِنْ عَافِيَتِكَ، فَأَكُونَ قَدْ شَقِيتُ بِـمٰا أَحْبَبْتُ وَسَعِدَ غَيْـرِی بِـمٰا كَرِهْتُ،

خداوندا تو را سپاس بر سـرنوشت خوبی که مقرر می‌کنی و بر بلا و مصیبتت که از من می‌گردانی، پس بهره‌ام را از رحمتت در این تندرستی و سلامتی که در زندگی دنیا به من عنایت کرده‌ای منحصـر مکن؛ که در نتیجه به سبب آنچه که دوست دارم، بدبخت شوم؛ و دیگری به خاطر آنچه که خوش ندارم، خوشبخت شود.

وَإِنْ يَكُنْ مٰا ظَلِلْتُ فِيهِ، أَوْ بِتُّ فِيهِ مِنْ هَذِەِ الْعَافِيَةِ بَیْنَ يَدَيْ بَلاٰءٍ لاٰيَنْقَطِعُ، وَ وِزْرٍ لاٰيَرْتَفِعُ، فَقَدِّمْ لیٖ مٰا أَخَّرْتَ، وَ أَخِّرْ عَنّیٖ مٰا قَدَّمْتَ.

و اگر تندرستی و سلامتی که روز را در آن به شب می‌رسانم یا شب را در آن به روز می‌رسانم، مقدّمه بلایی است که قطع نـمی‌شود و پیشاپیش بار سنگینی است که برطرف نـمی‌گردد، پس آنچه را برایم به تأخیر انداخته‌ای، پیش انداز؛ و آنچه را پیش انداخته‌ای به تأخیر افکن.

فَغَيْـرُ كَثِيـرٍ مٰا عَاقِبَتُهُ الْفَنَاءُ، وَغَيْـرُ قَلِيلٍ مٰا عَاقِبَتُهُ الْبَقَاءُ، وَصَلِّ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ.

زیرا چیزی که پایانش فنا و نابودی است، بسیار فراوان به حساب نـمی‌آید؛ و آنچه عاقبتش همیشگی است، اندک و کم نـمی‌باشد؛ و بر محمّد و آلش درود فرست.

دریافت فایل PDF

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا