ادعیه معصومینادعیه مفاتیح الجنانماه رمضان

فست فود سفره رمضان

این دعا مختصرترین دعا از دعاهای سحر است و در کتاب «اقبال» آمده.

سفرۀ رمضان هم «فست فود» دارد اما از نوع سالم و ارگانیک!
برای آنان که فعلاً میل به غذاهای دیگر ندارند.

شیرۀ جانِ دعای ابوحمزه را گرفتند و آوردند در یک دعای نیم صفحه‌ای، برای مایی که زمان یا میل کمتری داریم… تا از جذب ریزش‌های سحرهای رمضان، عقب نمانیم.

عجیب خداییست که با هر ساز بنده‌اش، دنیا را جوری کوک می‌کند تا زیباترین نوا را از سینۀ او استخراج کند.

يَا مَفْزَعِى عِنْدَ كُرْبَتِى، وَيَا غَوْثِى عِنْدَ شِدَّتِى، إِلَيْكَ فَزِعْتُ، وَبِكَ اسْتَغَثْتُ، وَبِكَ لُذْتُ، لَا أَلُوذُ بِسِواكَ، وَلَا أَطْلُبُ الْفَرَجَ إِلّا مِنْكَ، فَأَغِثْنِى وَفَرِّجْ عَنِّى، يَا مَنْ يَقْبَلُ الْيَسِيرَ، وَيَعْفُو عَنِ الْكَثِيرِ، اقْبَلْ مِنِّى الْيَسِيرَ، وَاعْفُ عَنِّى الْكَثِيرَ، إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ . اللّٰهُمَّ إِنِّى أَسْأَلُكَ إِيماناً تُباشِرُ بِهِ قَلْبِى، وَيَقِيناً حَتّىٰ أَعْلَمَ أَنَّهُ لَنْ يُصِيبَنِى إِلّا مَا كَتَبْتَ لِى، وَرَضِّنِى مِنَ الْعَيْشِ بِما قَسَمْتَ لِى، يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ، يَا عُدَّتِى فِى كُرْبَتِى، وَيَا صاحِبِى فِى شِدَّتِى، وَيَا وَلِيِّى فِى نِعْمَتِى، وَيَا غايَتِى فِى رَغْبَتِى، أَنْتَ السَّاتِرُ عَوْرَتِى، وَالْآمِنُ رَوْعَتِى، وَالْمُقِيلُ عَثْرَتِى، فَاغْفِرْ لِى خَطِيئَتِى، يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ.

ای پناهگاهم در غم و اندوه، ای دادرسم در دشواری‌ها، به تو پناه آوردم و از تو دادخواهی نمودم و پناه‌جوی تو شدم و به دیگری پناه نمی‌برم و گشایش در کارم را جز از تو نخواهم، پس به فریادم رس و در کارم گشایش ده، ای که عمل اندک را می‌پذیری و از گناه بسیار در می‌گذری، عبادت اندک را از من بپذیر و گناه بسیار را از من درگذر، زیرا تو آمرزندۀ مهربانی. خدایا از تو ایمانی می‌خواهم که دلم آن را لمس کند و باوری می‌جویم که بدانم هرگز چیزی به من نمی‌رسد، جز آنچه تو برایم مقرّر کردی، مرا از زندگی به آنچه نصیبم فرمودی خشنود ساز، ای مهربان‌ترین مهربانان، ای توشه‌ام در غم و اندوه، ای همراهم در سختی‌ها، ای سرپرستم در نعمت‌ها و ای هدف و میل و رغبتم، تو پوشاننده زشتی من و ایمنی‌بخش هراس من و درگذرنده لغزش منی، خطایم را بیامرز، ای مهربان‌ترین مهربانان.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام
    ممنون بایت اطلاعات مفیدی که در وب سایت قرار دادید. یک پیشنهاد داشتم درخصوص این دعاهای که در سایت قرار میگیرد. به این شکل زیر همان دعا اگر صوت مربوط قراعت شده( ضبط شده همان دعا) را هم قرار دهید خیلی مفیدواقع می شود برای کاربران وب سایت. از طرفی امکان گوش دادن و تکرار ان نیز با اینکار برای ما مهیا می شود. با تشکر از تیم تولید محتوا سایت. التماس دعا. خدا خیرتان دهد. یا علی.

  2. بسیار عالی و دلنشین. ممنونم که بفکر خوراک رمضانمون هستید. خداقوت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا